Vishay/Vitramon VJ1210A330JBLAT4X
VJ1210A330JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 630V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210A330JBLAT4X
QUANTITY
VJ1210A330JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330JBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330JBLAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A330JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A330JBLAT4X
MOSFET N-CH 200V 17A D2PAK datasheet.pdf
FIBER OPTIC SWITCH 1X2 SC CONN datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 75V 400A DO-214AA datasheet.pdf
RES 165 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 160 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 101MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf