Vishay/Vitramon VJ1210A360JBGAT4X
VJ1210A360JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A360JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A360JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210A360JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210A360JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A360JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A360JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A360JBGAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A360JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A360JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A360JBGAT4X
RES SMD 205 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.390" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 45POS SNGL PCB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
SIZE 16, SOCKET JUNCTION MODULE, datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf