Vishay/Vitramon VJ1210A391JBBAT4X
VJ1210A391JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A391JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A391JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A391JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A391JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A391JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A391JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A391JBBAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A391JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A391JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A391JBBAT4X
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN D-SUB BACKSHELL 9POS BLACK datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL IND RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 90A DPAK-4 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.06 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf