Vishay/Vitramon VJ1210A471JBCAT4X
VJ1210A471JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A471JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A471JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A471JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A471JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A471JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A471JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A471JBCAT4X
Related LinksVJ1210A4, VJ1210A471JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A471JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A471JBCAT4X
RES SMD 680 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 100V 375MA 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
DIODE 25A 200V SGL BRIDGE 4SIP datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 6.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf