Vishay/Vitramon VJ1210A472JBBAT4X
VJ1210A472JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A472JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A472JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A472JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A472JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A472JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A472JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)