Vishay/Vitramon VJ1210A510KBRAT4X
VJ1210A510KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A510KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 51PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A510KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210A510KBRAT4X
QUANTITY
VJ1210A510KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A510KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A510KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A510KBRAT4X
Related LinksVJ1210A5, VJ1210A510KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A510KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A510KBRAT4X
RES SMD 1.33K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS DOUBLE NUT SOLDER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf