Vishay/Vitramon VJ1210A620JBCAT4X
VJ1210A620JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A620JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A620JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A620JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A620JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A620JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A620JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A620JBCAT4X
Related LinksVJ1210A6, VJ1210A620JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A620JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A620JBCAT4X
FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HOOD SHELL SIDE ENTRY M25 datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 54POS datasheet.pdf