Vishay/Vitramon VJ1210A680JBGAT4X
VJ1210A680JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A680JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A680JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210A680JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210A680JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A680JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A680JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A680JBGAT4X
Related LinksVJ1210A6, VJ1210A680JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A680JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A680JBGAT4X
CONN HEADER 62POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND TWIST-PAIR 300' datasheet.pdf
IC ADC 20BIT EXTERNAL OSC 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 10POLE datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf