Vishay/Vitramon VJ1210A680KBCAT4X
VJ1210A680KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A680KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A680KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A680KBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A680KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A680KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A680KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A680KBCAT4X
Related LinksVJ1210A6, VJ1210A680KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A680KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A680KBCAT4X
IC FPGA 260 I/O 352MBGA datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 30POS PCB TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
LED BLUE 450NM WTR CLEAR SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 33.3 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 180MA 1.4 OHM datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf