Vishay/Vitramon VJ1210A750KBLAT4X
VJ1210A750KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A750KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 75PF 630V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A750KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210A750KBLAT4X
QUANTITY
VJ1210A750KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A750KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A750KBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A750KBLAT4X
Related LinksVJ1210A7, VJ1210A750KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A750KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A750KBLAT4X
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W HOOK datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 296MA 4.6 OHM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 10V SMD datasheet.pdf