Vishay/Vitramon VJ1210A821JBCAT4X
VJ1210A821JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A821JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A821JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A821JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A821JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A821JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A821JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A821JBCAT4X
Related LinksVJ1210A8, VJ1210A821JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A821JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A821JBCAT4X
CAP FILM 0.5UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
CONN PLUG REAR 100POS 4ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 150MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 6P+24S+5P datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf