Vishay/Vitramon VJ1210Y103KBCAT4X
VJ1210Y103KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y103KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y103KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y103KBCAT4X
QUANTITY
VJ1210Y103KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y103KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y103KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y103KBCAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y103KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y103KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y103KBCAT4X
TERM RING VYL 4AWG 3/8 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 22-16AWG #6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
240/60 720RPM CCW datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 395MA 4.24 OHM datasheet.pdf