Vishay/Vitramon VJ1210Y122JBGAT4X
VJ1210Y122JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y122JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y122JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y122JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210Y122JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y122JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y122JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y122JBGAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y122JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y122JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y122JBGAT4X
CONN PLUG 2POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V MULTIPROTCOL 28SSOP datasheet.pdf