Vishay/Vitramon VJ1210Y122KBRAT4X
VJ1210Y122KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y122KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 1.5KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y122KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y122KBRAT4X
QUANTITY
VJ1210Y122KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y122KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y122KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y122KBRAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y122KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y122KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y122KBRAT4X
Connector Header 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE COAXIAL 24AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 4-PLEX datasheet.pdf
EPM95 LEGEND PLATE MPAT/OR datasheet.pdf
CORD 125V 16AWG 3ELEM BLACK 25PC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf