Vishay/Vitramon VJ1210Y223KBCAT4X
VJ1210Y223KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y223KBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y223KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y223KBCAT4X
QUANTITY
VJ1210Y223KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y223KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y223KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y223KBCAT4X
Related LinksVJ1210Y2, VJ1210Y223KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y223KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y223KBCAT4X
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf
TERM SINGLE LEVEL 600V 65A WM BL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADT7468 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ24B datasheet.pdf
CAP FILM 2NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf