Vishay/Vitramon VJ1210Y332JBGAT4X
VJ1210Y332JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y332JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y332JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y332JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210Y332JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y332JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y332JBGAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y332JBGAT4X
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y332JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y332JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y332JBGAT4X
CONN TAB SINGLE CIR FASTON .250 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO-262 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 24SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH FET 24BIT LV 56-SSOP datasheet.pdf
PWR SUP DIN RAIL 21-28VDC 20A datasheet.pdf
RES SMD 55.6 OHM 0.5% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 82 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf