Vishay/Vitramon VJ1210Y333JBLAT4X
VJ1210Y333JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y333JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y333JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y333JBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y333JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y333JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y333JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y333JBLAT4X
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y333JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y333JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y333JBLAT4X
OUTLET PWR NEMA 5-15R SNAP-IN/FO datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 8AWG 1/2 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf