Vishay/Vitramon VJ1210Y393JBEAT4X
VJ1210Y393JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y393JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y393JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y393JBEAT4X
QUANTITY
VJ1210Y393JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y393JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y393JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y393JBEAT4X
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y393JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y393JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y393JBEAT4X
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 75MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
RES SMD 73.2KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST WARBLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
LSA-PLUS PLUG W/SURGE VOLTAG datasheet.pdf
TERMINAL KDKS1EN/SMT 10-60VUC BF datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf