Vishay/Vitramon VJ1210Y393KBAAT4X
VJ1210Y393KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y393KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y393KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y393KBAAT4X
QUANTITY
VJ1210Y393KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y393KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y393KBAAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y393KBAAT4X
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y393KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y393KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y393KBAAT4X
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
HDWR PORT PLUG FOR FDDI MIC TXRX datasheet.pdf
IC CODEC VOICE TELEPHONY 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SIGN 20"X14" BLACK/YELLOW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 17A 240VAC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS datasheet.pdf