Vishay/Vitramon VJ1210Y471JBGAT4X
VJ1210Y471JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y471JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y471JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y471JBGAT4X
QUANTITY
VJ1210Y471JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y471JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y471JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y471JBGAT4X
Related LinksVJ1210Y4, VJ1210Y471JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y471JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y471JBGAT4X
FIXED IND 3.3UH 420MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC DAS 16BIT FLASH 8K MTP 44LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 LDO/CTRL 8-SOIC datasheet.pdf
2X 9P JUN POW TIMGH datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
4.2MM WTB RAHDR W/O MNTFLG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf