Vishay/Vitramon VJ1210Y474JXXAT
VJ1210Y474JXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y474JXXAT
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y474JXXAT.pdf
Availability of VJ1210Y474JXXAT
QUANTITY
VJ1210Y474JXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y474JXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y474JXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y474JXXAT
Related LinksVJ1210Y, VJ1210Y474JXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y474JXXAT Details Description
Related parts for VJ1210Y474JXXAT
IC D-TYPE POS TRG SNGL 32LQFP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 16SOIC datasheet.pdf
RELAY PHOTOMOS 40V .16A SOP16 datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE WHT 3.4V datasheet.pdf
RES 59 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI 6ELEM 470-512MHZ GOLD datasheet.pdf
ROCKER ACTION SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
1.0 FPC, ZIP V/T, SMT, 20P datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM TACH 12VDC datasheet.pdf