Vishay/Vitramon VJ1210Y561KBLAT4X
VJ1210Y561KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y561KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 560PF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y561KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y561KBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y561KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y561KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y561KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y561KBLAT4X
Related LinksVJ1210Y5, VJ1210Y561KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y561KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y561KBLAT4X
RES 200 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LAMP PANEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LINE FILTER 12.3MH 1.8 IDC COIL datasheet.pdf
CONN PLUG 12P INLINE SKT SLD datasheet.pdf
7018TX ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf