Vishay/Vitramon VJ1210Y681KBFAT4X
VJ1210Y681KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y681KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y681KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y681KBFAT4X
QUANTITY
VJ1210Y681KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y681KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y681KBFAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y681KBFAT4X
Related LinksVJ1210Y6, VJ1210Y681KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y681KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y681KBFAT4X
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 36POS BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 508 I/O 672FBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 25W datasheet.pdf