Vishay/Vitramon VJ1210Y821JBFAT4X
VJ1210Y821JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y821JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 2KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y821JBFAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y821JBFAT4X
QUANTITY
VJ1210Y821JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y821JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y821JBFAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y821JBFAT4X
Related LinksVJ1210Y8, VJ1210Y821JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y821JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y821JBFAT4X
DEV 42-PIN RSS/MCU TO 32-PIN 1.7 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V 1111 datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MINIFITJR BMI PANEL MT. PLUG datasheet.pdf
QSFP PATCH CABLE 3M 30 AWG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf