Vishay/Vitramon VJ1808A100KBGAT4X
VJ1808A100KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A100KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 10PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A100KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A100KBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A100KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A100KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A100KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A100KBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A100KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A100KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A100KBGAT4X
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 301 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 8-PHASE 56QFN datasheet.pdf
VARISTOR 387V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 1X2 CS BLK A2 datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22 UF 10% 630VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf