Vishay/Vitramon VJ1808A101JBAAT4X
VJ1808A101JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A101JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A101JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A101JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A101JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A101JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A101JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A101JBAAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A101JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A101JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A101JBAAT4X
CABLE TIE LIGHT-HVY WR BLK 27.6" datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 11.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
HI-PERF FILTER SNP IN 115/250VAC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 250MA 600 MOHM datasheet.pdf