Vishay/Vitramon VJ1808A101JBCAT4X
VJ1808A101JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A101JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A101JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A101JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A101JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A101JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A101JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A101JBCAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A101JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A101JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A101JBCAT4X
FIXED IND 1.8UH 160MA 950 MOHM datasheet.pdf
RES 15K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X10.5X0.13" GREY datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf