Vishay/Vitramon VJ1808A101JBHAT4X
VJ1808A101JBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A101JBHAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 3KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A101JBHAT4X.pdf
Availability of VJ1808A101JBHAT4X
QUANTITY
VJ1808A101JBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A101JBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A101JBHAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A101JBHAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A101JBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A101JBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A101JBHAT4X
RES SMD 1.1 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT363 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
UM10-1272 SAFETY MAT 10M CABLE datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51K OHM 5% 12W datasheet.pdf
F3SJ-B1265P25 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf