Vishay/Vitramon VJ1808A121JBGAT4X
VJ1808A121JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A121JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A121JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A121JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A121JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A121JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A121JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A121JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A121JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A121JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A121JBGAT4X
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AMPLIFIER PNP SINGL-FUNCTN 24VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 10POS datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MXA2500EL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf