Vishay/Vitramon VJ1808A121KBAAT4X
VJ1808A121KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A121KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A121KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A121KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A121KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A121KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A121KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A121KBAAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A121KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A121KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A121KBAAT4X
SIDAC SYM 3CHP 200V 150A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW 8-TDFN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
OSC CMEMS 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
15000UF 16V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf