Vishay/Vitramon VJ1808A122KBCAT4X
VJ1808A122KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A122KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A122KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A122KBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A122KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A122KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A122KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A122KBCAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A122KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A122KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A122KBCAT4X
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.2A 4DSBGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 420MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V JB 01005 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT RA datasheet.pdf