Vishay/Vitramon VJ1808A150JBGAT4X
VJ1808A150JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A150JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 15PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A150JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A150JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A150JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A150JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A150JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A150JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A150JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A150JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A150JBGAT4X
DIN CONN HEADER 20 PIN R/A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.82VC SMA datasheet.pdf
CONN MAGJACK 12PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG BLUE/WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf