Vishay/Vitramon VJ1808A181JBFAT4X
VJ1808A181JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A181JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 180PF 2KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A181JBFAT4X.pdf
Availability of VJ1808A181JBFAT4X
QUANTITY
VJ1808A181JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A181JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A181JBFAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A181JBFAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A181JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A181JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A181JBFAT4X
IC OPAMP GP 1MHZ 14SO datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SHIFT REG 4STG PAR I/O 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS PNL MNT PINS datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf