Vishay/Vitramon VJ1808A181JBGAT4X
VJ1808A181JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A181JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 180PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A181JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A181JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A181JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A181JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A181JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A181JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A181JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A181JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A181JBGAT4X
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 28-SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD 60V 300MA 28PLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POS TO TPE WIRE datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf