Vishay/Vitramon VJ1808A181JBRAT4X
VJ1808A181JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A181JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 180PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A181JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A181JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A181JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A181JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A181JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A181JBRAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A181JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A181JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A181JBRAT4X
CONTACT SKT CRIMP 24-30AWG SILVR datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
PCB FLTR 1PH 1ST 16A 250VAC M80 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 9.45 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHEET COPPER FL 50.8MM SQ 100/PK datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf