Vishay/Vitramon VJ1808A182JBCAT4X
VJ1808A182JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A182JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 1800PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A182JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A182JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A182JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A182JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A182JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A182JBCAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A182JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A182JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A182JBCAT4X
FIXED IND 10UH 5.3A 22 MOHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10.5MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 250MA 450 MOHM datasheet.pdf