Vishay/Vitramon VJ1808A200JBBAT4X
VJ1808A200JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A200JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A200JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A200JBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A200JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A200JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A200JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A200JBBAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A200JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A200JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A200JBBAT4X
RES SMD 402K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 8BIT 4CH SOT23-8 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 60A 198W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
100UF 10V 6,3X7MM 85C 1500H datasheet.pdf