Vishay/Vitramon VJ1808A200JBHAT4X
VJ1808A200JBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A200JBHAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 3KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A200JBHAT4X.pdf
Availability of VJ1808A200JBHAT4X
QUANTITY
VJ1808A200JBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A200JBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A200JBHAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A200JBHAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A200JBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A200JBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A200JBHAT4X
CAP CER 2.2PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 3.5DIGIT W/LED 44-MQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
Crystal 35.8400MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
6500UF 10V 25.4X41.28 85C AXI datasheet.pdf
1000UF 10V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf