Vishay/Vitramon VJ1808A200JBHAT4X
VJ1808A200JBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A200JBHAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 3KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A200JBHAT4X.pdf
Availability of VJ1808A200JBHAT4X
QUANTITY
VJ1808A200JBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A200JBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A200JBHAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A200JBHAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A200JBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A200JBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A200JBHAT4X
IC CONTROLLER NV 16-CHIP 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 62POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 6A 7-14V 5V OUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 700V 0.8A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf