Vishay/Vitramon VJ1808A220JBHAT4X
VJ1808A220JBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220JBHAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 3KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220JBHAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220JBHAT4X
QUANTITY
VJ1808A220JBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220JBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220JBHAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220JBHAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220JBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220JBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220JBHAT4X
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN POWER TAP 10POS VERT datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM5005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.52MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf