Vishay/Vitramon VJ1808A220KBEAT4X
VJ1808A220KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220KBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A220KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220KBEAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220KBEAT4X
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 64-TAP 10K 24-DIP datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETH 100-TQFP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 75MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AB datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6POS 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf