Vishay/Vitramon VJ1808A272KBCAT4X
VJ1808A272KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A272KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A272KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A272KBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A272KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A272KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A272KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A272KBCAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A272KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A272KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A272KBCAT4X
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
GDT 90V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(3KV) PIN datasheet.pdf
MOTOR CABLE (3M) datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO213AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf