Vishay/Vitramon VJ1808A300JBFAT4X
VJ1808A300JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A300JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 30PF 2KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A300JBFAT4X.pdf
Availability of VJ1808A300JBFAT4X
QUANTITY
VJ1808A300JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A300JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A300JBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A300JBFAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A300JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A300JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A300JBFAT4X
RES SMD 14 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 200MA SOT-23 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.58K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 1.24A 240 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf