Vishay/Vitramon VJ1808A330JBLAT4X
VJ1808A330JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A330JBLAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 630V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A330JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1808A330JBLAT4X
QUANTITY
VJ1808A330JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A330JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A330JBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A330JBLAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A330JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A330JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A330JBLAT4X
CONN RCPT 4POS SL-156 CRIMP datasheet.pdf