Vishay/Vitramon VJ1808A330KBBAT4X
VJ1808A330KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A330KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A330KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A330KBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A330KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A330KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A330KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A330KBBAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A330KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A330KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A330KBBAT4X
IC DAC QUAD 8BIT R-TO-R 24-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf