Vishay/Vitramon VJ1808A330KBGAT4X
VJ1808A330KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A330KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A330KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A330KBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A330KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A330KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A330KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A330KBGAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A330KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A330KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A330KBGAT4X
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 23POS GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
A4 FRAME C MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 25MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf