Vishay/Vitramon VJ1808A331JBEAT4X
VJ1808A331JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A331JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A331JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A331JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A331JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A331JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A331JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A331JBEAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A331JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A331JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A331JBEAT4X
THERMISTOR NTC 50 OHM @ 25C datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 327MA 1.809 OHM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
IC DIFF AMP/DRIVER R-R 16-QFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 205K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 61.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP CER 25PF 7.5KV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf