Vishay/Vitramon VJ1808A331KBBAT4X
VJ1808A331KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A331KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A331KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A331KBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A331KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A331KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A331KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A331KBBAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A331KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A331KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A331KBBAT4X
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf