Vishay/Vitramon VJ1808A360JBFAT4X
VJ1808A360JBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A360JBFAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 2KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A360JBFAT4X.pdf
Availability of VJ1808A360JBFAT4X
QUANTITY
VJ1808A360JBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A360JBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A360JBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A360JBFAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A360JBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A360JBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A360JBFAT4X
TRANS NPN 12V 0.5A SOT-416 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 683 I/O 956BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
SW DIP 5POS TOP ACT GULLEAD 24V datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC MDAC 12BIT DUAL SER 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 277VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 270PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf