Vishay/Vitramon VJ1808A390JBGAT4X
VJ1808A390JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A390JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A390JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A390JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A390JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A390JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A390JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A390JBGAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A390JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A390JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A390JBGAT4X
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
DMM TRE RMS W/TEMP 6000 CNT DIS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-MSOP-EP datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN DECOUPLING STRAIN RELIEF 3M datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V AXIAL datasheet.pdf